Tepelná čerpadla

Naše společnost Thermoquell CZ svým zákazníkům nabízí tepelná čerpadla předních značek, např. tepelná čerpadla od společnosti Viessmann. Pokud hledáte způsob, jak snížit náklady na vytápění, ale není vám lhostejná ekologie, pak můžete využít právě tuto technologii.

  • tepelná čerpadla šetří přírodní zdroje
  • investice se vrací do deseti let
  • životnost zařízení převyšuje návratnost investice
  • může posloužit ve vašem domě také jako klimatizace

Ušetří vaše peníze

Zařízení např. od firmy Viessmann pomáhají uspořit vaše peníze. Energie, kterou tepelné čerpadlo potřebuje ke své funkci, je v okolí prakticky neomezeně. Abyste tuto energii mohli využít, zařízení stačí pouze málo elektrické energie: tu používá pohon a čerpadlo. Nebudete tak závislí na fosilních palivech.

Co potřebují tepelná čerpadla?

Tepelná čerpadla země/voda vyžadují, aby váš dům měl zahradu. To proto, aby bylo kam umístit kolektory. Ty jsou v zemi a mají stabilnější výkon. Nezanedbatelnou výhodou je i fakt, že mají tichý chod. Je ale třeba mít na vědomí, že si jejich instalace vyžádá zemní práce.

Tepelná čerpadla vzduch/voda potřebují ke své funkci určité klimatické podmínky. Ty ale klima v České republice splňuje; průměrné teploty jsou kolem 4 stupňů Celsia. Obavy z hluku však nejsou na místě; nejmodernější tepelná čerpadla značky Viessmann typu vzduch/voda mají hodnotu akustického tlaku 40 dB(A). To je srovnatelné s tikotem budíku ze tří metrů.

Zařízení existují v několika variantách

Tepelná čerpadla země/voda mají za hlavní zdroj energie půdu, k tomu využívají buď zemní kolektory, případně zemní sondy.

Tepelná čerpadla vzduch/voda užívají venkovní vzduch, nebo odpadní vzduch ke své funkci.

Splitová tepelná čerpadla vzduch/voda jsou rozdělená na tichou jednotku uvnitř obydlí a venkovní jednotku; ta přivádí vzduch z okolí.

Tepelná čerpadla pro ohřev teplé vody dokážou využít energii ve vzduchu v místnosti, kterou používají pro ohřátí pitné vody.

Velká tepelná čerpadla se hodí pro nasazení buď ve velkých obytných budovách, případně pro velké komerční prostory.

Přirozené a aktivní chlazení dokáže zařídit příjemné klima v místnosti, i když jsou jinak vysoké teploty.


Nakupujte tepelná čerpadla u spolehlivého dodavatele

Pokud hledáte dodavatele tepelných čerpadel, vaše pátrání je u konce. Neváhejte nás kontaktovat. Společnost Thermoquell CZ Praha 9 – Satalice je specialistou na dodávku tepelných čerpadel dle vašich potřeb.

Zaujala vás naše nabídka?

Napište nám pomocí kontaktního formuláře
a my se Vám co nejdříve ozveme